Garanti & İade

GARANTİ

Siparişleriniz Gist Craft atölyesinde usta ellerde hazırlanmaktadır yapım aşamalarında size daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebilmek için makinalar kullanılmaktadır , buna istinaden ürünlerin el yapımı olması , derinin doğal ve değişken olmasından kaynaklı görselden küçük farklılıklar gösterebilir.

Kullandığımız deri kalitesi 1 sınıftır, ürünlerimiz  uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklılıktadır ve garantimiz altındadır.

Siparişininiz elinize ulaştığında üretimden veya kargodan dolayı hasar görürseniz lütfen hemen bizimle iletişime geçiniz.

 

İADE – DEĞİŞİM

  • Teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü geri iade edebilir.
  • İadenin sebebi üretim/teslimat kaynaklı bir hata ise GistCraft bedel talep etmeden yeni ürün ile değişimi ya da ücret iadesini yapacaktır.
  • İade sebebi beğenmeme/vazgeçme ise gönderi ve geri iade ücretleri müşteriye aittir , kargo bedelleri (gönderi başına 28TL)

İade etmek istediğiniz ürünün ve ambalajının hasar görmemiş, kullanılmamış olması gerekir ve eksiksiz olarak orijinal kutusu ile gönderilmelidir.

  • Kargo iade kodu için bizimle iletişime geçiniz.

  C  Not: Kişiselleştirilmiş ürünlerin iadesi mümkün olmamaktadır.(solda detay açma )

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48. maddesi uyarınca, “mesafeli sözleşmelerde kapsam dışı sözleşmeler, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, bilgilendirme yükümlülüğü, teslimat ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle belirlenmektedir”. Bu maddeye istinaden, 27.11.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin “cayma hakkının istisnaları” başlıklı 15 inci maddesinin b bendi; "Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz: b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler." hükmünü taşımaktadır.

Satış Sözleşmemizde detaylı şekilde belirttiğimiz ve yukarıda tekrar bilgilerinize sunduğumuz üzere, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15 inci maddesinin b bendi uyarınca, satın aldığınız kişisel ürünlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır.

Bu kapsamda kural olarak, alınan kişisel ürünlerin, üretimden veya teslimattan kaynaklı bir hata/deformasyon haricinde, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iadesi mümkün olmamaktadır.